Az ELTE Bölcsészettudományi Kara 2022. január 28. és január 31. között szervezi online Nyílt Napjait.
Dr. Fodor János egyetemi adjunktus Ismerd meg ellenfeled! Álhírek és áltudományok könyvtár- és információtudományi nézőpontból című online mintaórájával várja az érdeklődőket: https://btk.elte.hu/mintaorak-2022
Kérdezz-felelek – A BTK Felvételi Iroda munkatársai és hallgatóink 2022. január 28-án (pénteken) 15:30 és 16:30 között élőben válaszolják meg a tanulmányi és az egyetemi élettel kapcsolatos kérdéseket.
Az informatikus könyvtáros alapszakról, a könyvtár- és információtudomány mesterszakról, valamint a könyvtárostanár képzésről 2022. január 31-én (hétfőn) 15:00 órától tartunk tájékoztatót ugyancsak élőben, az MS Teams alkalmazásban.
Intézetünk a 2022-es felvételi időszakban a következő képzési formákat kínálja:
I. Informatikus könyvtáros alapszak (BA) nappali és levelező tagozaton,
állami ösztöndíjjal támogatott és önköltséges formában. Választható specializációk:
- információ- és tudásmenedzsment
- könyvtörténet
- zenei könyvtáros (a Zenei Tanszék által meghirdetett ének-zene alapszakhoz kapcsolódóan)
II. Könyvtár- és információtudomány mesterszak (MA) nappali és levelező tagozaton, állami ösztöndíjjal támogatott és önköltséges formában.
III. Könyvtárostanár-képzés nappali és levelező tagozaton az alábbi képzési formákban:
- 2 féléves, nem tanári diszciplináris mesterképzésre épülő, egyszakos tanári mesterképzés (60 kredit): informatikus könyvtáros mesterszakos oklevél vagy annak megfelelő korábbi rendszerű egyetemi diploma
- 4 féléves, tanítói alapképzettségre épülő, újabb tanári szakképzettség megszerzésére irányuló, egyszakos tanári mesterképzés (120 kredit): tanítói alapszakos (nem könyvtáros) oklevél
- 4 féléves, egyetemi szintű tanári szakképzettségre épülő, újabb tanári szakképzettség megszerzésére irányuló, egyszakos tanári mesterképzés (120 kredit): egyetemi szintű tanári (nem könyvtáros) oklevél
- 10 féléves osztatlan könyvtárostanár képzés szakpárban (széles társítható szakkínálattal - valamennyi szakpár kizárólag nappali munkarendben)
A jelentkezők rendelkezésére álló állami ösztöndíjjal támogatott félévekről (összesen 12 félév) személyre szabott, azonnali tájékoztatás olvasható az Ügyfélkapu Felsőoktatási Információs Rendszer (FIR) menüpontjában, képzéseinkről pedig a Felvi portál informál. A 2006 előtt, főiskolán vagy egyetemen végzettek esetében a még rendelkezésre álló állami ösztöndíjjal támogatott félévek száma rendszerint elegendő ahhoz, hogy a mesterszakot (akár levelező tagozaton) is állami ösztöndíjjal támogatott finanszírozási formában végezhessék el.
A hallgatók gyakorlati képzése változatos könyvtártípusok és további szervezetek bevonásával zajlik, a külföldi tapasztalatszerzés lehetőségét Európa-szerte 20 ERASMUS partnerintézményünk biztosítja.
A mesterképzést követően hallgatóink előtt nyitva áll a továbblépés lehetősége a hazai könyvtár- és információtudományi képzés legfelső szintjét jelentő, PhD-fokozatot adó, nemzetközileg is elismert, több magas presztízsű tudományos publikációt jegyző doktori programunk felé.
Részletes információk és végzett hallgatóink képzésről alkotott véleményeit tartalmazó összeállítás a Könyvtár- és Információtudományi Intézet honlapján:
http://lis.elte.hu/OKTATAS/felveteli
Felmerülő kérdéseikkel forduljanak bizalommal munkatársainkhoz:
e-mail: lis@btk.elte.hu
A Nyílt Napok honlapja: https://btk.elte.hu/felveteli
Országos felvételi információs portál: https://www.felvi.hu
Az ELTE felvételi oldala: https://www.elte.hu/felveteli
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése